0
Twój koszyk jest pusty.

Wydarzenia sportowe 2015/2017

Młodzi szczypiorniści z Lipusza w finale wojewódzkim szkolnych igrzysk

We wtorek, 9 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Półfinał Wojewódzkich Igrzysk w Mini Piłce Ręcznej. Młodzi szczypiorniści z Lipusza pokonali swoich rywali i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego.

Pokaz umiejętności i wyszkolenia dali młodzi szczypiorniści ze szkoły w Lipuszu, którzy stoczyli walkę z zawodnikami Szkoły Podstawowej z Kolbud o przepustkę na finał wojewódzki Igrzysk Szkolnych w Mini Piłce Ręcznej. Rozgromili swoich przeciwników 25:4 (do przerwy 17:2).
Na turnieju półfinałowym nie pojawili się zawodnicy ze szkoły nr 6 w Starogardzie Gdańskim i szkoły nr 2 z Czerska, mimo wcześniejszego potwierdzenia udziału w zawodach.

Finałowe zawody zostaną rozegrane 17 marca w Lipuszu. Weźmie w nich udział sześć najlepszych zespołów szkolnych z województwa pomorskiego.

Sukces młodych zawodników UKS Lipusz w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej chłopców

9 stycznia 2016r. w Lipuszu i 7 lutego 2016 roku w Kwidzynie odbyły się turnieje półfinałowe Wojewódzkiej Ligi w piłce ręcznej chłopców rocznik 2003. Bardzo dobrze w turniejach zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Lipuszu, którzy po dwóch turniejach awansowali do czołowej czwórki Finału Ligi Wojewódzkiej i będą rywalizowali o medale z MTS Kwidzyn, Szczypiorniakiem Gdańsk oraz Belatorem Ryjewo. Każdy z zespołów będzie organizatorem turnieju Finałowego. Suma zdobytych punktów z czterech turniejów da ostateczną klasyfikację w województwie.

Stalka Dominik, Modrzejewski Jakub, Groszkowski Kornel, Laska Bartosz,
Konrad Kacper, Marek Górski, Pepliński Robert, Żywicki Kacper, Kulas Gracjan, Klasa Szymon,Bławat Robert.

Mistrz Powiatu Kościerskiego ( SP Lipusz) wystąpi w Półfinale Wojewódzkim 09.02.2016r. Zawody zostaną rozegrane w Lipuszu.

W ramach programu lekkoatletyka dla każdego uczestniczyliśmy w Finale zawodów ogólnopolskich, które odyły się na hali lekkoatletycznej w Toruniu (XI 2015) gdzie nasze młode lekkoatletki osiągnęly wysokie wyniki:

III miejsce – Stormann Natalia – w biegu na 500m rocznik 2005
V miejsce – Pobłocka Wanesa – w biegu na 500m rocznik 2005
IX miejsce - Zaborowska Anna – w biegu na 500m rocznik 2005

Warto nadmienić iż w tych zawodach startowało blisko 700 uczestników klas IV – VI z całej Polski (między innymi z Poznania, Wrocławia, Łodzi, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Gdańska) – zawody te są nieoficjalnie nazywane Małymi Halowymi Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej.

Aktywizujące metody nauczania

Mistrzynie w unihokeja

Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta z Gimnazjum w Lipuszu, które uczestniczyły w zawodach szkolnych w unihokeja. Doszły do Finału Wojewódzkiego gdzie zajęły 4 miejsce w województwie pomorskim. Po drodze wygrały zawody powiatowe i półfinał wojewódzki.
- I miejsce Szkół Gimnazjalnych w unihoca dz. (Wielki Podleś)
- I miejsce Szkół Gimnazjalnych w unihoca dz. – Półfinał Wojewódzki
(Trąbki Wielkie)
- IV miejsce Szkół Gimnazjalnych w unihoca dz. – Finał Wojewódzki (Gdynia)

Dogodna lokalizacja

DOBRY START ZAWODNIKÓW UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO LIPUSZ W MISTRZOSTWACH OKRĘGU POMORSKIEGO MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

5 września 2015r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce. Na stadionie AWFiS w Gdańsku wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek reprezentujących 26 klubów województwa pomorskiego. Nasi zawodnicy wywalczyli 4 medale i kilka czołowych miejsc. Wojciech Zaborowski zdobył medal srebrny w rzucie dyskiem z wynikiem 36.56m, medale brązowe wywalczyli Krzysztof Jurgielewicz w rzucie oszczepem wynikiem 43.90m. oraz płotkarze Marta Suchy Lipińska w biegu na 100m ppł. i Jerzy Sławny w biegu na dystansie 110m ppł.